Get the Flash Player to see this player
 

90 MБ
13 мин : 13 сек
1024 x 768
583 просм.
30 авг 2012Нравится
Запомнить
Текущий кадр

У Трускавці Франка викинули на смітник

Перейти в Видео Альбом Новини з Трускавця (2 видео)

У день народження Івана Франка, 27 серпня, у невеликому сквері Трускавця все, що залишилося від пам"ятника Каменяреві після вандалізму -- це голий постамент. Нагадаємо, що в ніч на 20 серпня невідомі звалили погруддя на землю. Після того влада обіцяла відновити пам"ятник до дня народження Івана Франка, була навіть пропозиція про допомогу дрогобицького підприємця Миколи Лагодича, але все чомусь залишилось, як було. 27 серпня влада у своєму колі «вшанувала» Франка, не поклавши, проте, біля підніжжя зруйнованого пам"ятника хоч би квіточки. Натомість, не забули Каменяра місцеві підприємці й громадськість, котрі делегували представників до скверика, щоб вшанувати пам"ять видатного земляка. На той час там були перші особи міста й керівники окремих комунальних підприємств; побачивши групу шанувальників Івана Франка, що наближалася до зруйнованого пам"ятника, чиновники не вельми втішилися від такої зустрічі. Оригінально, зокрема, відреагував міський голова на читання Святославом Грабовським віршів поета.
Невеличка група цінителів творчості Івана Франка, поклавши на розбитий постамент квіти, згадала поета у тому місці, де його вшановували від 1956 року. Тоді на честь 100-річчя від дня народження Каменяра встановили цей пам"ятник, з того часу жодна із влад, жоден із керівників міста не наважилися спричинитися до його знесення чи перенесення в інше місце.
Цього дня, 27 серпня, міський голова Трускавця Руслан Козир скликав журналістів на прес-конференцію, щоб розповісти їм, як висловилася її ведуча Валентина Гук, «усю правду про пам"ятник Івана Франка та все, що точиться навколо нього». Як і варто було очікувати після попередніх заяв мера, винними у вандалізмі він бачив «антиукраїнські сили», які піаряться перед виборами. Як проходила прес-конференція, зафіксувала камера оператора Трускавецького Інтернет-телебачення.
По закінченню прес-конференції на вимогу журналіста ТІТ Руслан Козир погодився показати, де лежить погруддя Івана Франка, яке забрали після скоєного вандалізму. Те, що побачили наші журналісти, перевершило всі очікування: бюст лежав у купі піску, основа була розбитою. Далі -- без коментарів.
Побачивши місце останнього спочинку Каменяра у день його народження на смітнику, наші журналісти не знаходять іншого виходу, як звернутися у викладеному репортажі до громадськості: чи знайдеться у місті людина чи група людей, котрі покінчать зі свавіллям теперішньої влади у місті? Адже, не виключено, що погруддя Франка пошкоджене навмисне, щоб довершити «чорну» справу: землю у скверику продати й замовити «іншого» Франка, -- звісно, за гроші громади.Категории ВИДЕО »


Cодержимое этого сайта добавлено его посетителями.
Администрация не несет ответственности за действия посетителей.
При обнаружении незаконно размещенного материала свяжитесь с нами.

Про сайт io.ua   Новости io   Отзывы   Реклама   Contacts